جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   25    
عضو بر خط:   0    
امروز:   14763    
دیروز:   38512    
مجموعا:   98973415    

 اخبار  | کردستان  
 شماره مطلب: 1053071073 | 18:06 یک شنبه 23 تیر 1398                                                                                                                 
دولت در حمايت از روستاييان کارهاي موثري انجام داده است
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دولت توجه ویژه‌ای به اقتصاد روستایی دارد و در راستای حمایت از فعالیت‌های روستاییان برنامه ریزی های خوبی انجام داده است.

معصومه ابتکار در بازدید از طرح تامین خُرد در روستای نوره شهرستان سنندج اظهار داشت: اکنون کارهای بسیار موثری در زمینه حمایت از روستاییان انجام شده و حمایت‌هایی که به صورت‌های مختلف از فعالیت‌های روستایی انجام می‌شود بسیار قوی تر از حمایت‌های شهری است.

وی افزود: دلیل اصلی این حمایت ها اهمیتی است که روستا در اقتصاد، هویت و فرهنگ ما دارد، ضمن اینکه همه ما مدیون روستاییان بخصوص زنان، مادران و دختران روستایی در جای جای ایران زمین هستیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اضافه کرد: صندوق های اعتباری خُرد یکی از فعالیت هایی است که در روستاها و برای توانمندسازی زنان روستایی در استان های مختلف کشور ایجاد شده اند.

وی یادآور شد: زنان عضو این صندوق‌ها علاوه بر دریافت خدمات فنی و آموزشی، از تسهیلات بانکی نیز برای توانمندسازی خود و توسعه طرح های خوداشتغالی استفاده کنند که تاکنون نتایج خوبی هم ایجاد این صندوق ها داشته است.

ابتکار تاکید کرد: در راستای اجرای این طرح هر ساله اعتبار مشخصی در نظر گرفته می شود که برای هر استان این اعتبارات متفاوت است.

وی خطاب به بانوان روستایی عضو این صندوق ها گفت: شما می توانید از ظرفیت ها و پتانسیل های این منطقه از جمله فرآوری محصولات کشاورزی، بوم‌گردی، گردشگری، توسعه و ترویج لباس های سنتی و قومی و غذاهای بومی محلی برای ایجاد اشتغال بهره بگیرید.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: از مسئولان استان کردستان درخواست کرده ایم که در مرکز استان نمایشگاه هایی را برپا کرده و بستر ارائه و عرضه تولیدات بانوان در آن فراهم شود ضمن اینکه بازار فروش نیز برای تولیدات آنان پیش بینی شود.

وی همچنین از بانوان خواست علاوه بر آموزش های که در بحث تولید و کارآفرینی می بینند به آموزش مهارت های زندگی نیز توجه جدی و ویژه داشته باشند.

۴۱۱ میلیارد ریال تسهیلات به طرح تامین مالی خرد اختصاص یافته است

 مدیر شعب بانک کشاورزی کردستان نیز در این بازدید گفت: طرح تامین مالی خُرد زنان روستایی از سال ۸۲ در استان کردستان کلید خورده و تاکنون ۸۶۰ گروه با استفاده از ۴۱۱ میلیارد ریال تسهیلات تشکیل شده است.

اسعد فهیمی اظهار داشت: هدف اصلی ما در توانمندی سازی زنان روستایی است بر همین اساس نیز اعتباری که به این طرح اختصاص داده می شود به اعتبار و اعتمادی که به‌خود فرد وجود دارد، پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به تسهیلاتی که به این طرح ارائه می شود اشاره کرد و افزود: اعتبار طرح در سه مرحله بوده و در مرحله اول به هر فرد ۱۵ میلیون ریال، مرحله دوم ۲۵ میلیون ریال و در مرحله سوم ۳۵ میلیون ریال پرداخت می شود.

مدیر شعب بانک کشاورزی کردستان یادآور شد: بر اساس پیگیری‌ها، اعتبار طرح امسال در هر سه مرحله افزایش یافته و تا سقف ۵۰ میلیون ریال پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه طرح تامین مالی خرد در زمین جلوگیری از مهاجرت به شهرها بسیار تأثیرگذار است، گفت: مهمترین هدف پروژه بانک پذیری و اجتماع پذیری زنان روستایی است که امیدواریم به خوبی پیش برود.

فهیمی از مسئولان خواست به بیمه اعضای گروه‌های خود یار طرح تامین مالی خرد توجه داشته باشند چرا که این بانوان اگر حمایت شوند پس از توانمندسازی از حمایت های بعدی ما بی نیاز می شوند.

طرح تامین مالی خرد به دنبال تغییر نقش زنان در جامعه روستایی است
 معاون امور اجتماعی بهزیستی کردستان نیز گفت: دیدگاه ما در سازمان بهزیستی بحث توانمندسازی زنان روستایی است و هیچ ارگانی تاکنون نتوانسته به این شیوه زنان روستایی را دور هم جمع کند.

محسن شجاعی با بیان اینکه طرح تامین مالی خرد به دنبال تغییر نقش زنان در جامعه روستایی است، اظهار داشت: زنان روستایی با عضویت در این گروه‌ها نقش اقتصادی در جامعه پیدا کرده اند و در مسیر اشتغالزایی و حل مشکلات اقتصادی خانواده های خود حرکت می کنند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به منظور بررسی مشکلات و مسائل حوزه زنان روز شنبه از طریق فرودگاه شهدای سنندج وارد کردستان شد.

معصومه ابتکار در بدو ورود مورد استقبال استاندار، معاونین استانداری کردستان، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و جمعی از مسئولان اجرایی این استان قرار گرفت.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در سفر یک روزه خود به استان کردستان از طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار استان در سنندج بازدید کرد، در نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات حقوقی و فقهی (شافعی) حوزه زنان و جلسه طرح ملی گفت و گوی خانواده نیز شرکت کرد.

ابتکار همچنین در این سفر از طرح تأمین خُرد با رویکرد بانکداری پیوندی در روستای نوره شهرستان سنندج بازدید می کند و سپس در برنامه زنده گفتمان از صدا و سیمای مرکز کردستان حضور پیدا می‌کند.

پایان بخش برنامه‌های سفر یک روزه معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به کردستان، شرکت در نشست شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان خواهد بود.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
جذب چهل درصد تسهيلات روستايي
ابتکار گفت: چهل درصد تسهیلات روستایی توسط بانوان جذب شده است.
13:32 دوشنبه 06 خرداد 1398
ميلک روستايي که با نام‌هاي بانوان شهره شده است
نام های زنانه معابر که به همت یک دهیار بانو انجام شده، از ویژگی های روستای میلک واقع در بخش الموت غربی شهرستان قزوین است که گام های استواری در راه توسعه گردشگری محسوب می شود.
12:38 پنجشنبه 20 تیر 1398
کارآفريني شيرينِ دختر روستاي مارز
پایشان که به قلعه گنج رسید،‌ دنیای ما زیرورو شد. آن‌ها مرا از فرش به عرش رساندند و با اشتغال، زندگی‌ام را هدفمند کردند. دختر کارآفرین روستای مارز می‌گوید: برای جبران لطف خیّران، من هم تجربیاتم را به دیگران انتقال می‌دهم.
12:19 یک شنبه 12 اسفند 1397
اشتغال روستايي قلب تپنده قطار توسعه ملي
روستاها همواره از دیرباز به عنوان یکی از پایگاه های اصلی تولید محصول های مهم و اصلی کشور و قلب تپنده اقتصاد بودند و تقویت پایه های اقتصاد ملی همراه با ایجاد فرصت شغلی برای جوانان روستایی، از مهمترین دستاوردهای توجه به روستاها است.
11:25 چهارشنبه 24 بهمن 1397
بهره مندي بيش از يک ميليون نفر ساعت روستايي از آموزش هاي فني و حرفه اي؛ سالانه
بیش از یک میلیون نفر ساعت، سالانه در روستاهای خراسان رضوی از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند می شوند.
14:20 سه شنبه 18 دی 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@www.roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی