جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   32    
عضو بر خط:   0    
امروز:   30710    
دیروز:   55213    
مجموعا:   99237936    

 اخبار  | ایلام  
 شماره مطلب: 1053067521 | 12:21 پنجشنبه 20 دی 1397                                                                                                                 
همه معلولان روستايي ايلام شناسايي شدند
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی ایلام از شناسایی 100درصد معلولان ساکن در مناطق روستایی این استان خبر داد.

فرخ لقا جمشید زاده در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این افراد در اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه (سی بی آر) از سال 80تاکنون در مناطق روستایی استان شناسایی شده اند.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح 10 موسسه توانبخشی مبتنی بر جامعه در تمامی شهرستان های استان تاسیس و از طریق 88 نفر به عنوان تسهیلگر معلولان این مناطق شناسایی شدند.

وی اظهار کرد: تسهیلگران هر موسسه با حضور در روستاها معلولان را شناسایی و ضمن بازدید از منزل این افراد در فواصل زمانی مختلف خدمات مورد نیاز را به این توانخواهان ارایه می دهند.

به گفته جمشید زاده، نیازهای خاص معلولان روستایی از طریق تسهیلگران ابتدا به موسسه ارجاع و سپس به این اداره کل اعلام تا خدمات مورد نیاز برای این افراد فراهم شود.

وی با ذکر اینکه سال 80 و در نخستین دوره این طرح 700توانخواه در مناطق روستایی استان شناسایی شد، اظهار کرد: تاکنون بیش از شش هزار معلول ساکن در مناطق روستایی استان از درجه خفیف تا شدید شناسایی و زیر پوشش خدمات بهزیستی از طریق موسسه های توانبخشی مبتنی بر جامعه قرار گرفته اند.

وی عمده خدمات اریه شده به این معلولان را آموزش در خانواده و خارج خانواده، اشتغال استاد شاگردی، تامین وسایل کمک توانبخشی، کمک هزینه معیشت، آگاهسازی، توانمندسازی و مناسب سازی عنوان کرد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی ایلام به طرح اشتغال استاد شاگردی ویژه توانخواهان روستایی اشاره کرد و گفت: در اجرای این طرح فرد دارای معلولیت توسط استاد کار ساکن در روستا آموزشهای لازم را دریافت کرده و پس از کسب مدرک از طریق شورای روستا از کمک بلاعوض بهزیستی تا سقف 40میلیون ریال برخوردار می شوند.

به گفته وی، توانخواهانی که گواهی گذراندن آموزش های فنی و حرفه ای دارند از تسهیلات بهزیستی برخوردار شده و در این زمینه اشتغال های بومی و محلی مورد نیاز در روستا مد نظر قرار دارد.

به گفته وی، این طرح با هدف شناسایی توانخواهان و ارائه خدمات مختلف به آنها همزمان با سراسر کشور در مناطق روستایی این استان ادامه دارد.

تاکنون 12 هزار و 900 توانخواه در استان 580 هزار نفری ایلام شناسایی شده است که عموما از خدمات بهزیستی برخوردار هستند.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
بيش از يکهزار معلول روستايي در خوي شناسايي شدند
مدیر اداره بهزیستی شهرستان خوی گفت: در طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه یکهزار و 23 معلول روستایی این شهرستان، شناسایی و تحت پوشش قرار گرفته اند.
12:02 یک شنبه 18 فروردین 1398
۵۴ روستاي خوزستان در حريم بستر رودخانه قرار دارند
مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: ۵۴ روستای استان در حریم بستر رودخانه قرار دارند که یا باید جابجا شوند و یا استحکام‌های لازم برای آنها تهیه شود.
11:39 چهارشنبه 24 بهمن 1397
13 هزار معلول در مناطق روستايي زنجان شناسايي شدند
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: در چند سال گذشته 13 هزار معلولان در مناطق روستایی این استان شناسایی و تحت پوشش قرار گرفته اند که در سال گذشته بیش از 9 هزار وسایل کمک توانبخشی خریداری و در اختیار آنها قرار گرفته است.
12:22 پنجشنبه 06 دی 1397
اعطاي مسکن به 80 درصد خانوارهاي روستايي با دو عضو معلول در چهارمحال و بختياري
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری با بیان این‌که حدود 80 درصد خانواده‌های روستایی دارای دو عضو معلول استان تکمیل پرونده شده و تا پایان امسال مسکن خود را دریافت خواهند کرد، گفت: هدف این است که تا پایان امسال هیچ خانواده دو معلولیتی مشکل مسکن نداشته باشد.
09:51 دوشنبه 12 آذر 1397
253 معلول روستايي اردکان از طريق طرح توانبخشي، شناسايي شدند
رئیس اداره بهزیستی اردکان گفت: 253 معلول در روستاهای این شهرستان با اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه CBR ، شناسایی شدند.
10:28 دوشنبه 07 آبان 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@www.roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی