جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   27    
عضو بر خط:   0    
امروز:   30859    
دیروز:   55213    
مجموعا:   99238085    

 اخبار  | یزد  
 شماره مطلب: 1053067459 | 09:38 دوشنبه 17 دی 1397                                                                                                                 
ساکنان 353 روستاي يزد از اينترنت پرسرعت استفاده مي کنند
مدیر تجاری و امور مشتریان مخابرات منطقه یزد بابیان اینکه این شرکت تنها اپراتوری است که به ‌صورت گسترده برای بهره‌مندی روستاییان از اینترنت سرمایه‌گذاری می‌کند، گفت: هم اکنون ساکنان 353 روستا از اینترنت پرسرعت برخوردار هستند.

فضل‌الله ساجدی در حاشیه برگزاری نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان یزد (کامیتکس) در گفت‌وگو با خبرنگار ما افزود: افزون بر 6 هزار و 200 سرویس اینترنت در این تعداد روستاها واگذارشده است.

وی در ادامه با اشاره به خدمات مخابرات استان افزود: سرویس‌ها و خدمات این شرکت در سه حوزه تلفن ثابت، تلفن همراه و دیتا است که در حوزه تلفن ثابت که ارائه این خدمت همراه با تأسیس شرکت مخابرات بوده است ازجمله این سرویس‌ها این بخش می‌توانی به انتقال مکالمه ، انتظار مکالمه ، شماره‌گیری سریع و بیدارباش اشاره کرد.

ساجدی اظهار داشت: یکی از خدمات مؤثر و مفید مخابرات استان برای همه شهروندان سامانه اطلاع‌رسانی 118 است که مردم از طریق آن شماره منازل یا مؤسسات و شرکت‌ها را دریافت می‌کنند ، در بسیاری از مکان‌هایی که مشاغل مستقر هستند ، شماره تلفن‌هایی در حال کار هستند که به نام اشخاص است در سامانه 118 امکان ثبت این شماره تلفن‌ها با عنوان شغل یا موسسه مربوطه وجود دارد.

مدیر تجاری و امور مشتریان مخابرات منطقه یزد بابیان اینکه مشترکان جهت ثبت شماره تلفن با عنوان شغل یا موسسه باید فرم درخواست را تکمیل کنند، گفت: خدمت دیگری که در حوزه تلفن ثابت انجام می‌گیرد واگذاری سر شماره‌های 4 رقمی و 5 رقمی همراه با لینک‌های پرظرفیت است و این سرویس به شرکت‌ها و مؤسساتی که ثبت رسمی شده‌اند ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه تلفن ثابت شماره‌های «رند » با رعایت تعرفه‌های خاص خود به شهروندان واگذار می‌شود.

**افزون بر 680 هزار تلفن ثابت منصوبه در استان

مدیر تجاری و امور مشتریان مخابرات منطقه یزد تعداد خطوط تلفن ثابت منصوبه استان را با ضریب نفوذ 46 درصد، 680 هزار شماره ذکر کرد و گفت: از این تعداد 539 هزار شماره آن مشغول به کار است

** وجود یک‌میلیون و 381 هزار تلفن همراه در استان

وی از وجود یک‌میلیون و 381 هزار شماره تلفن همراه در استان خبر داد و گفت: از این تعداد 337 هزار مورد تلفن همراه اول دائمی و بقیه اعتباری هستند.

ساجدی ضریب نفوذ تلفن همراه استان را 119 درصد بیان کرد و یادآور شد: تلفن همراه از سال 1375 در استان راه‌اندازی شد و امروزه با سرویس‌ها و خدمات متنوعی به مشترکین واگذار می‌شود.

وی امکان « ترابرد» از اپراتورهای دیگر به همراه اول با حفظ شماره تلفن را ازجمله خدمات این بخش عنوان کرد و گفت: به این معنی که مشترکان می‌توانند با حفظ شماره فعلی از شبکه همراه اول استفاده‌کننده از خدمات متنوع آن بهره‌مند شوند.

طرح جابه‌جایی اپراتور تلفن همراه بدون نیاز به تغییر شماره تلفن یا ترابرد پذیری (Mobile Number Portability) روشی است که با آن مشترکان می‌توانند با حفظ شماره تلفن، اپراتور خود را تغییر داده و از خدمات یک اپراتور دیگر استفاده کنند.

این مسئول مخابرات منطقه یزد اضافه کرد: همراه اول با بهره بردن از شبکه جی 4(4G) امکان استفاده از اینترنت با سرعت‌بالا را برای مشترکان خود فراهم کرد و بسته‌های اینترنتی متنوع و متعدد باقیمت‌های مناسب قابل‌دسترسی است.

وی خاطرنشان کرد: یک هزار و 658 سایت BTS در استان نصب و به بهره‌برداری رسید که پوشش مناسبی را برای مشترکان فراهم کرده است و اکنون 88 درصد جاده‌های منطقه یزد تحت پوشش همراه اول است.

** واگذاری 72 هزار سرویس اینترنت خانگی در استان

ساجدی در ادامه بابیان اینکه در بخش دیتا محصولات و سرویس‌های شرکت مخابرات در 2 بخش خانگی و تجاری ارائه می‌شود افزود: در بخش دیتای خانگی ، محصولات شامل اینترنت پرسرعت ( ADSL) و VDSL و اینترنت بر بستر تار نوری ( FTTH) است.

مدیر تجاری و امور مشتریان مخابرات منطقه یزد خاطرنشان کرد: با سرویس VDSL مشترکان می‌توانند در محل خود اینترنت را با سرعت‌های بالاتر از ADSL دریافت کنند در حال حاضر مخابرات منطقه استان آمادگی ارائه سرویس ADSL با سرعت 50 مگابیت بر ثانیه به مشترکان را دارد.

وی ادامه داد: افزون بر 72 هزار سرویس اینترنت خانگی در استان به مشترکین واگذارشده است.

** واگذاری 2 هزار و 500 سرویس دیتای تجاری در استان

این مسئول با اشاره به واگذاری 2 هزار و 500 سرویس دیتای تجاری افزود: سرویس‌های دیتا تجاری برای استفاده سازمان‌ها ، ادارات ، شرکت‌های بزرگ و بانک‌ها ارائه می‌شود و شامل سرویس‌های اینترنت اختصاصی ، شبکه خصوصی مجازی داخل استانی(VLAN ) ، شبکه خصوصی مجازی بین استانی ( MPLS) ، سرویس ارتباط نقطه‌به‌نقطه (PTMP و PTP) است.

مدیر تجاری و امور مشتریان مخابرات منطقه یزد بابیان اینکه در بخش اینترنت مخابرات استان محصولات جدید اینترنت پرسرعت ( VDSL ) و اینترنت بر بستر تار نوری ( FTTH )به مردم ارائه می‌شود گفت: سرویس VDSL به مشترکان که در فاصله نزدیک به مراکز مخابراتی یا کافوهای نوری مخابرات قرار دارند واگذار می‌شود.

ساجدی بابیان اینکه این سرویس نسبت به ADSL از مزایای سرعت‌بالا و کیفیت بهتری برخوردار است افزود: مخابرات استان از سال 95 ، طرح اجرای شبکه FTTH را آغاز کرد که تاکنون مناطقی از استان را تحت پوشش کابل نوری تا منزل مشترکان قرار داده است.

مدیر تجاری و امور مشتریان مخابرات منطقه یزد ادامه داد: سرویس اینترنت مخابرات بر روی بستر تار نوری که بانام «تانوما» ارائه می‌شود امکان بهره بردن مشترکان از سرعت‌های بسیار بالا و کیفت به‌مراتب بهتر را فراهم می‌کند.

وی افزود: جهت استفاده از این سرویس داخل منزل مشترک باید مجهز فیبر نوری باشد طوری که از محل مخابرات تا درون منزل تمام بستر انتقال ، فیبر نوری فراهم باشد.

مدیر تجاری و امور مشتریان مخابرات منطقه یزد خاطرنشان کرد: در بخش تلفن همراه ، طرح‌ها و بسته‌های متنوع به‌صورت دائم در حال ارائه است که به‌عنوان نمونه می‌توان به سیم‌کارت ویژه دانشجویی و سیم‌کارت انارستان که ویژه دانش آموزان طراحی‌شده است اشاره کرد.

ساجدی به نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات یزد اشاره کرد و افزود: مخابرات منطقه تمام محصولات و سرویس‌های خود را به مراجعان معرفی و آن‌ها را به‌صورت آنلاین ارائه کرد.

وی ادامه داد: سرویس‌های نمایشگاه با تخفیف‌ها و هدایای ویژه ارائه شد و هدایای مخابرات برای خریداران محصول و همچنین مشترکین مراجعه‌کننده شامل تبلت ، پلاک طلا ، فلش اموری و مونوپاد بود.

مدیر تجاری و امور مشتریان مخابرات منطقه یزد گفت: همچنین مخابرات در راستای آشنایی بیشتر مشترکان با محصولات خود ، کارگاه‌های آموزشی با عناوین FTTH و نورونتا ( دیتای تجاری بر شبکه تلبس) برگزار کرد.

این مسئول مخابرات یزد تصریح کرد: هدف نهاییِ مخابرات منطقه یزد رضایت مردم و مشترکان است در این راستا تمام کارکنان شرکت در سطح استان در تمام حوزه‌های فنی و تجاری و پشتیبانی و تأمین و ارائه سرویس‌ها باکیفیت بالا به مردم را وجهه همت خود قرار داده‌اند.

ساجدی اضافه کرد:محصولات و سرویس‌های مخابراتی در سراسر استان در دفاتر پیشخوان دولت و نیز در مراکز امور مشترکان و دفاتر نمایندگان فروش به مردم استان ارائه می‌شود.

استان یزد بر پایه سرشماری آبان سال 1395، یک میلیون و 138هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد در 21شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها و مناطق عشایری زندگی می کنند.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
دسترسي 42 هزار روستا به شبکه تلفن سيار در دولت دوازدهم
دسترسی بیش از 42 هزار روستای کشور به شبکه سیار (تلفن همراه) یکی از گام های دولت دوازدهم برای تحقق عدالت اجتماعی و توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق محروم کشور است.
08:58 دوشنبه 12 شهریور 1397
استان بوشهر رتبه اول کشور در خريد اينترنت روستايي
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: ۸۷ درصد روستا‌های استان دارای پوشش تلفن همراه هستند و بالاترین میزان اینترنت تلفن همراه در کشور را روستاییان این استان می‌خرند.
09:56 یک شنبه 21 بهمن 1397
واگذاري تلفن روستايي سرعت گرفت
اگرچه هنوز برخی از روستاها به‌دلیل نبود توجیه اقتصادی از امکانات ارتباطی برخوردار نیستند، اما اخیرا اعلام شد که پیش‌ثبت‌نام واگذاری تلفن روستایی بار دیگر و پس از سال‌ها به‌صورت اینترنتی از پورتال شرکت مخابرات ایران فعال شده است.
09:34 دوشنبه 15 بهمن 1397
۳۵ سايت BTS در روستا‌هاي مرزي استان اردبيل ايجاد مي‌شود
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: ۳۵ سایت BTS در روستا‌های مرزی استان اردبیل برای بهبود کیفیت و پوشش شبکه تلفن همراه و اینترنت ایجاد می‌شود.
10:37 دوشنبه 19 آذر 1397
30 سايت اينترنت پرسرعت روستايي در کردستان راه اندازي شد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: امسال تاکنون 30 سایت اینترنت پرسرعت روستایی بی سیم در مناطق مختلف استان با تکنولوژی اینترنت نسل چهار (TD- LTE) نصب و راه اندازی شده است.
13:54 سه شنبه 01 آبان 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@www.roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی