جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   24    
عضو بر خط:   0    
امروز:   34692    
دیروز:   41329    
مجموعا:   97800858    

 اخبار  | آذربایجان غربی  
 شماره مطلب: 1053067401 | 12:34 جمعه 14 دی 1397                                                                                                                 
تحصيل بيش از ۳۵۰۰۰ دانش‌آموز عشاير در آذربايجان غربي
رئیس اداره عشایر اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: سنجش سلامت برای دانش آموزان عشایری همگانی، الزامی و رایگان است.

به گزارش خبرنگار ما، نسرین پاکدوست در جلسه هم اندیشی مدیران و مدیر آموزگاران عشایر استان که در اتاق کنفرانس آموزش و پرورش سلماس برگزار شد ، گفت: طبق تعریف ، مدرسه عشایری مدرسه ای است که ۵۰ درصد یا بیشتر دانش آموزان آن از عشایر باشند و ما باید به سمت ایجاد فرصت برابر آموزشی میان تمام دانش آموزان عشایر و غیرعشایر حرکت کنیم.

وی افزود: با توجه به شرایط خاص این دانش آموزان، اجرای پیش دبستانی، آمادگی دوزبانه و سنجش سلامت برای دانش آموزان عشایری همگانی و الزامی و رایگان است.

پاکدوست اظهار کرد: به منظور افزایش پوشش تحصیلی و جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموز عشایر به ویژه دختران، موظف هستیم نسبت به ارائه افزون تر خدماتی چون وسایل رفت و آمد و خوابگاه های مرکزی و راه اندازی مدارس شبانه روزی اقدام کنیم.

رئیس اداره عشایر اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در ادامه تصریح کرد: وجود 35 هزار  و 234 نفر دانش آموز عشایری در استان و شمار زیادی از بازماندگان از تحصیل در میان عشایر در حالیکه فقر زیرساخت های آموزشی در این بخش به چشم می خورد، لزوم توجه ویژه و جهادی را می طلبد.

پاکدوست تاکید کرد: عدالت آموزشی یکی از مهمترین شعارهایی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره مورد تاکید مسئولان نظام بوده است و از همین رو دولت ها در راستای تحقق آن به صورت مداوم طرح هایی را برای تصویب به نهادهای مرجع برده و آورده اند.

وی با بیان اینکه کودکان و نوجوانان عشایری که حق تحصیل و برخورداری از عدالت آموزشی را مانند هر کودک و نوجوان دیگری در این سرزمین دارند اظهار کرد: بیش از 35 هزار و 234 نفر دانش آموز عشایری در استان مشغول به تحصیل هستند و که بیشترین آمار بازماندگان از تحصیل را نیز می توان در میان آنها جستجو کرد.

وی افزود: نبود سرویس بهداشتی برای اغلب مدارس عشایری، کمبود مدارس شبانه روزی، نبود وسایل حمل و نقل در بسیاری از مناطق عشایری بخشی از مشکلات دانش آموزان عشایری استان است که نیازمند توجه بیشتر اس.

حسین خیرجوئی مدیر آموزش و پرورش سلماس نیز در این جلسه تصریح کرد: معلمان عشایری فرصت تحصیل علم و دانش را برای کودکان ما در صعب العبورترین مناطق عشایری سلماس فراهم کرده اند و این مسئله به ما در تحقق عدالت آموزشی کمک می کند.

خیرجوئی با اشاره به اینکه پوشش دوره پیش دبستانی در آموزش و پرورش سلماس در مدارس عشایری به خوبی انجام شده است، بیان کرد: با تلاش های ارزشمند مسئولین اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی و حمایت خوب رؤسا و کارشناسان عشایری استان شاهد حضور گسترده نوآموزان پیش دبستانی در مدارس عشایری در کنار سایر دانش آموزان هستیم.

وی دانش آموزان مناطق عشایری سلماس را دارای انگیزه بالایی برای ادامه تحصیل دانست و گفت: اشتیاق دانش آموزان عشایری این منطقه به خصوص دانش آموزان دختر بسیار شوق انگیز است و امیدواریم شرایطی فراهم شود که زحمات مسئولین استانی و این دانش آموزان به ثمر بنشیند.
منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
يارانه سوخت به حساب 8 هزار خانوار مرزنشين ماکو واريز شد
در حالی که طی سه سال گذشته تنها 100 هزار تومان در 2 نوبت از محل عواید سوخت مرزنشینان به حساب 25 هزار خانوار آذربایجان غربی واریز شده بود، اکنون با تدبیر نماینده عالی دولت این ارقام به 400 هزار تومان برای 75 هزار خانوار افزایش یافته و به گفته بخشدار مرکزی ماکو این یارانه به حساب هشت هزار خانوار مرزنشین این شهرستان نیز پرداخت شده است.
09:16 شنبه 27 بهمن 1397
25 مدرسه در روستاهاي تکاب نيازمند سامانه گرمايشي استاندارد است
مدیر آموزش و پرورش تکاب گفت: 25 باب مدرسه در روستاهای تکاب سامانه گرمایشی استاندارد ندارد که اغلب، مدارس یک و 2 کلاسه در مناطق دورافتاده را تشکیل می دهد.
07:13 جمعه 07 دی 1397
جشنواره بازي هاي بومي و محلي دانش آموزان عشاير در ماکو آغاز شد
نخستین جشنواره بازی های بومی و محلی دانش آموزان مناطق عشایری و روستایی آذربایجان غربی با شرکت محصلان دختر و پسر اول و دوم متوسطه در ماکو آغاز شد و 2 روز به طول می انجامد.
12:59 یک شنبه 08 اردیبهشت 1398
گروه هاي خوديار توان بخشي در 45 روستاي تکاب تشکيل شد
رییس اداره بهزیستی تکاب گفت: گروه های خودیار توان بخشی معلولان با هدف توانمند سازی و اشتغال افراد دارای ناتوانی جسمی و حرکتی در 45 روستای این شهرستان تشکیل شده است.
10:56 دوشنبه 27 اسفند 1397
مدارس در 70 روستاي چاراويماق به صورت کانکس است
مدیر آموزش و پرورش چاراویماق گفت: 70 دستگاه کانکس به عنوان مدرسه در روستاهای شهرستان وجود دارد که با توجه به سردسیر بودن منطقه نیازمند توجه مسئولان استانی برای حذف کانکس ها به عنوان فضای آموزشی هستیم.
07:41 پنجشنبه 16 اسفند 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@www.roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی