جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   31    
عضو بر خط:   0    
امروز:   20398    
دیروز:   36533    
مجموعا:   96659490    

 اخبار  | چهارمحال بختیاری  
 شماره مطلب: 1053066676 | 09:51 دوشنبه 12 آذر 1397                                                                                                                 
اعطاي مسکن به 80 درصد خانوارهاي روستايي با دو عضو معلول در چهارمحال و بختياري
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری با بیان این‌که حدود 80 درصد خانواده‌های روستایی دارای دو عضو معلول استان تکمیل پرونده شده و تا پایان امسال مسکن خود را دریافت خواهند کرد، گفت: هدف این است که تا پایان امسال هیچ خانواده دو معلولیتی مشکل مسکن نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار ما، محمد میرزایی در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات چهار محال و بختیاری، با اشاره به وجود حدود 450 پرسنل بهزیستی چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: حدود 700 مرکز ارائه خدمات بهزیستی در استان موجود است.

وی افزود: 94 درصد خدمات بهزیستی بر مبنای نظاره‌گر بودن توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری با بیان این‌که 32 هزار معلول در استان شناسایی شده که دارای معلولیت خفیف، متوسط و شدید هستند، ادامه داد: از این تعداد 9000 معلول مستمری‌بگیر هستند.

میرزایی با اشاره به این‌که 50 درصد معلولیت‌ها ژنتیکی و 50 درصد دیگر بر اثر حادثه است، تصریح کرد: سیاست سازمان بهزیستی در پیشگیری از معلولیت است که در همین راستا آزمایش ژنتیک پیش از ازدواج در خانواده‌های دارای معلول انجام و هزینه آن توسط بهزیستی پرداخت می‌شود.

وی با تأکید بر این‌که آگاه‌سازی و توانمندسازی از سیاست‌های سازمان بهزیستی است، گفت: اصحاب رسانه در این زمینه نقش موثر داشتند و این امر از طریق آنان محقق شده است.

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: سالانه 10 درصد مددجویان در حوزه امور اجتماعی و توانبخشی از چرخه حمایت بهزیستی خارج می‌شوند.

میرزایی گفت: بهزستی پس از اعطای تسهیلات اشتغال به مددجویان تا ایجاد شغل و خودکفایی، این مددجویان را تحت حمایت دارد تا مددجویان بدون نگرانی از قطع مستمری پیش از توانمندسازی نسبت به دریافت تسهیلات اشتغالزایی اقدام کنند.

وی با اشاره به وجود 970 تعهد اشتغال سازمان بهزیستی استان در سال گذشته، تصریح کرد: در سال گذشته حدود 2500 شغل ایجاد شد که بیش از تعهد بوده است.

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری با بیان این‌که حدود 80 درصد خانواده‌های دومعلولیتی روستایی استان تکمیل پرونده شده و تا پایان سال مسکن خود را دریافت خواهند کرد، اظهار کرد: هدف این است که تا پایان امسال هیچ خانواده دو معلولیتی مشکل مسکن نداشته باشد.

میرزایی اظهار کرد: تغییرات در مستمری مددجویان بسیار چشمگیر بوده و در برخی اوقات تا پنج برابر افزایش داشته است.

وی ادامه داد: امسال حدود 2000 معلول شدید پشت نوبتی داشتیم که هم‌اکنون هیچ پشت نوبتی در حوزه امور اجتماعی و توانبخشی وجود ندارد.

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود 3300 خانواده مستمری‌بگیر در حوزه امور اجتماعی، گفت: سال گذشته با اعطلای تسهیلات و حمایت بهزیستی حدود 250 نفر از چرخه حمایت خارج شدند.

میرزایی گفت: در طرح مالی خرد 360 گروه به‌منظور توانمندسازی و دریافت تسهیلات اشتغالزایی در روستاها به بانک‌های عامل معرفی شدند.

وی خاطرنشان کرد: طبق تفاهم‌نامه منعقد شده با سازمان تأمین اجتماعی در حوزه امور اجتماعی و توانبخشی برای 2700 زن سرپرست خانوار بیمه تأمین اجتماعی فراهم شد تا در آینده بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی شوند.

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: شهرستان‌های کوهرنگ، بن و سامان اورژانس اجتماعی ندارند اما مابقی شهرستان‌های استان دارای اورژانس اجتماعی هستند و از این شهرستان‌ها در مواقع نیاز به شهرستان‌هایی که نیاز است در مدت زمان 20 دقیقه اورژانس اجتماعی ارسال خواهد شد.

میرزایی خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری در مجموع دارای 6 مرکز اورژانس اجتماعی و هفت خودرو است.

وی با بیان این‌که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی دو مرکز خیریه در استان وجود داشته است اما اکنون 7 مرکز هستند، تصریح کرد: شمار معلولان تحت پوشش بهزیستی در سال 57 دو هزار نفر  و اکنون 32 هزار نفر هستند.

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری افزایش مراکز توانبخشی از سه به 76 مورد، افزایش شمار زنان سرپرست خانوارتحت حمایت بهزیستی از 200 به 3300 نفر، ایجاد 6 مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست، ایجاد 20 مرکز آسیب‌دیده، کودکان کار و اورژانس اجتماعی، ایجاد 90 مرکز مشاوره اجتماعی و 19 مرکز بازپروری معتادان را اقدامات صورت گرفته در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد.

معاون توانبخشی بهزیستی چهار محال و بختیاری «معصومه محمدی» نیز با تأکید بر این‌که سیاست بهزیستی نگهداری معلول در منزل است، گفت: اکنون 16 مرکز شبانه‌روری نگهداری معلولان در استان وجود دارد.

وی با اشاره به این‌که هم‌اکنون 2650 دانش‌آموز و 407 دانشجوی معلول در استان وجود دارد که در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند، خاطرنشان کرد: 507 معلول ضایعه نخاعی نیز وجود دارد که حق پرستاری به خانواده‌های آنان داده می‌شود.

محمدی یادآور شد: باید معلولان را در جامعه پذیرفت نه این‌که به آنان به دید ترحم نگاه کرد، چون دارای توانمندی هستند و می‌توانند در عرصه‌های گوناگون نقش‌آفرینی کنند.منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
50 درصد واحدهاي مسکوني روستايي چهارمحال و بختياري مقاوم سازي شد
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در 40 سال انقلاب اسلامی ایران، حدود 50 درصد واحدهای مسکونی روستایی در این استان مقاوم سازی شد.
13:25 دوشنبه 22 بهمن 1397
36 درصد از جمعيت چهارمحال و بختياري در روستا زندگي مي‌کنند
مدیرکل امور روستایی و عشایری استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به آمارهای به دست آمده از سرشماری نفوس و مسکن در سال ۹۵ تعداد بخش‌های استان را ۲۵، تعداد دهستان‌ها را ۵۰ و تعداد روستاهای دارای سکنه استان را ۸۰۲ روستا برشمرد و افزود: جمعیت روستایی استان ۳۹۹ هزار و ۶۷۷ نفر هستند که ۳۶ درصد از جمعیت استان را شامل می‌شوند.
13:53 سه شنبه 17 مهر 1397
مشارکت بانک قرض الحسنه مهر در مقاوم سازي 2 هزار مسکن روستايي
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: این بانک با همکاری بنیاد مسکن در مقاوم سازی 2 هزار واحد مسکونی روستایی در سطح کشور مشارکت می کند.
14:45 پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398
75 ميلياردريال تسهيلات احداث مسکن روستايي در گناوه پرداخت شد
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناوه گفت: درسال گذشته 75 میلیارد و750 میلیون ریال تسهیلات به منظور احداث مسکن درحوزه بازسازی و بهسازی مسکن روستایی به 303 متقاضی دراین شهرستان پرداخت شد.
16:08 چهارشنبه 28 فروردین 1398
16 روستاي کوهرنگ بايد تخليه شود
فرماندار شهرستان کوهرنگ گفت: با آغاز موج سوم بارش های سیل آسا در چهارمحال و بختیاری 16 روستای در معرض خطر سیلاب این شهرستان باید تخلیه شود.
12:27 شنبه 17 فروردین 1398
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@www.roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی