جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   22    
عضو بر خط:   0    
امروز:   2932    
دیروز:   58422    
مجموعا:   91306679    

 اخبار  | همدان  
 شماره مطلب: 1053066191 | 10:48 یک شنبه 13 آبان 1397                                                                                                                 
85 هزار خانوار همداني زير پوشش بيمه اجتماعي روستائيان هستند
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر همدان گفت: 85 هزار خانوار در این استان زیر پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر هستند که از این تعداد سه هزار و 500 خانوار در سال جاری بیمه شده اند.

به گزارش خبرنگار ما، مهدی سماواتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در این استان پنج هزار خانوار مستمری دریافت می‌کنند، افزود: یک هزار و 500 خانوار عشایر نیز زیر پوشش این صندوق قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه در این استان 47 کارگزاری این بیمه فعال است، اظهار داشت: شرایط برخورداری از خدمات این بیمه، سکونت در روستا و یا مناطق عشایری، ساکن شهرهای زیر 20 هزار نفر، زیر پوشش بودن در نهادهای حمایتی و یا هنرمندان و قالیبافان با داشتن دست کم 18 سال و حداکثر 55 سال برای مردان و 50 سال برای زنان است
سماواتی افزود: حق بیمه در این صندوق 15 درصد سطح درآمد انتخابی بیمه شده است که پنج درصد آن را بیمه شده و 10 درصد را دولت تامین می کند.

وی با بیان اینکه بیمه شدگان در صندوق حق بیمه خود را به صورت سالانه پرداخت می کنند، گفت: میزان مستمری ماهانه بیشترین معادل سطح درآمدی انتخابی بیمه شده و کمترین آن دو سوم آن است.

سماواتی از تمام روستاییان و عشایر خواست تا با اقدام نسبت به بیمه تامین اجتماعی خود، از مزایای عضویت در صندوق استفاده و همانند کارمندان بعد از بازنشستگی حقوق دریافت کنند.

وی گفت: مستمری بازنشستگی با دست کم 15 سال سابقه و 65 سال سن، مستمری از کارافتادگی کلی در اثر حادثه ناشی از کار بدون در نظر گرفتن مدت پرداخت حق بیمه، مستمری بازماندگان تحت تکفل بیمه شده متوفی و نقل و انتقال سوابق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر و سایر صندوق ها از مزایای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر است.

سماواتی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی، فرهنگسازی و اعتمادسازی، سه مشکل این صندوق بیمه‌ای است، اضافه کرد: در جذب بانوان مشکل داریم به طوریکه از جمعیت 300 هزار نفری تحت پوشش صندوق 11 هزار نفر یعنی کمتر از سه درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

سماواتی جمعیت روستایی استان را 194هزار خانوار اعلام و اضافه کرد: ‌درآمد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان در سال گذشته 180 میلیارد ریال بود که سال گذشته 80 میلیارد ریال مستمری به افراد تحت پوشش صندوق پرداخت شد.

وی از امضای سه تفاهم‌نامه در این حوزه خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه‌ای با صندوق کارآفرینی امید، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین صنعت، معدن و تجارت برای تحت پوشش قرار دادن مشاغل مختلف بسته شده است.

گفتنی است استان همدان یک میلیون و 700 هزار نفر جمعیت دارد که 48 درصد از آن را روستاییان تشکیل می دهند.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
درخواست اختصاص 17 هزار ميليارد ريال براي پوشش بيمه روستاييان
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نامه‌ ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه، تخصیص 17 هزار میلیارد ریال اعتبار در بودجه 98 برای گسترش پوشش بیمه روستاییان و عشایر را خواستار شد.
08:07 یک شنبه 18 آذر 1397
33 درصد جامعه هدف زير پوشش بيمه اجتماعي روستايي است
مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، عشایر و روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 33 درصد از جامعه هدف معادل 23 هزار خانوار زیر پوشش این صندوق بیمه ای قرار دارد.
12:15 یک شنبه 11 آذر 1397
70 درصد جامعه هدف مازندران بيمه روستايي ندارند
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، عشایر و روستائیان مازندران گفت که با گذشت 14 سال 70 درصد از روستائیان واجد شرایط مازندران همچنان خارج از چتر حمایتی از این صندوق قرار دارند.
10:38 سه شنبه 29 آبان 1397
682 خانوار روستايي در قزوين مستمري بازنشستگي مي گيرند
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قزوین گفت: در حال حاضر 682 خانوار روستایی در استان از طریق این صندوق مستمری بازنشستگی دریافت می کنند.
07:29 دوشنبه 28 آبان 1397
4300 خانوار بوکاني زيرپوشش بيمه اجتماعي روستايي هستند
کارگزار معین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بوکان گفت: چهار هزار و 300 خانوار مناطق روستایی این شهرستان هم اکنون زیرپوشش این صندوق هستند.
12:22 جمعه 18 آبان 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@www.roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی