جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   27    
عضو بر خط:   0    
امروز:   24834    
دیروز:   70152    
مجموعا:   93116925    

 اخبار  | خراسان شمالی  
 شماره مطلب: 1053065617 | 13:56 سه شنبه 17 مهر 1397                                                                                                                 
آمارگيري از وضعيت واحد‌هاي مسکوني ۲۰۹ روستاي خراسان‌شمالي
مدیرکل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی خراسان‌شمالی گفت: براساس چهارمین طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی همزمان با سراسر کشور وضعیت واحد‌های مسکونی ۲۰۹ روستای استان آمارگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما، علی محمدی، مدیرکل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی استان در نشست خبری اظهار کرد: چهارمین طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی همزمان با سراسر کشور ۲۱ مهرتا ۲۱ آبان ماه سال جاری در استان نیز آغاز شده و وضعیت واحدهای مسکونی ۲۰۹ روستای خراسان شمالی بررسی خواهدشد.

وی با اشاره به اجرذای این طرح در میان ۳۰ درصد از روستاهای استان، ادامه داد: در مجموع چهارهزار و ۲۵۹ واحد مسکونی مقام سازی شده طی سال های گذشته به لحاظ نوع ساه، عمر واحد،مساحت عرصه و عیان، وضعیت مالکیت،نوع سکونت، فضاهای معیشتی، جمعیت خانوارو مشخصات بافت مسکونی موردآمارگیری قرار می‌گیرند.

محمدی با تاکید بر لزوم مشارکت مردم، دهیاران و شوراهای اسلامی در این طرح، عنوان کرد: آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی استان با مشارکت ۳۰ نفر ناظر فنی آموزش دیده و دو سرپرست و هماهنگ کننده از تهران با بکارگیری ۹ دسگاه خودرو در استان انجام خواهدشد.

وی یادآورشد: وجه تمایز آمارگیری سال جاری با سنوات گذشته، اختصاص ۳۰درصد نمونه‌های واحدهای مسکونی کشور به واحدهای مسکونی استفاده کننده از تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی است به گونه ای که در نتایج امکان مقایسه این واحدها با سایرواحدهای مسکونی فراهم شود.

محمدی شناخت برخی از ویژگی های مرتبط با مسکن در آبادی های هر استان، بررسی مشخصات کمی و کیفی واحدهای مسکونی تحت پوشش طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به تفکیک استان و شهرستان را از اهداف این طرح برشمرد.

وی عنوان کرد: در این آمارگیری اطلاعات واحدهای مسکونی از طریق مصاحبه مستقیم با خانوار ساکن در واحد مسکونی و تکمیل پرسشنامه طرح و اطلاعات آبادی از طریق صحبت با مطلعین محلی در روستا وتکمیل پرسشنامه آبادی جمع آوری می‌شود.

محمدی با بیان اینکه در مجموع درصد خطا در این طرح حدود پنج درصد است، یادآورشد: براساس این طرح تحلیل برخی موارد همانند شناخت واقعیت‌های موجود مسکن و روند تحولات آن در طی زمان، توسعه سیستم جامع اطلاعاتی مسکن روستایی با ایجاد پایگاه اطلاعاتی و تخصصی مسکن روستایی، تهیه و تدوین شاخص‌های مسکن روستایی و ارزیابی تغییرات هزینه احداث مسکن روستایی و نقش وام‌های طرح ویژه وتغییرات آن در تامین این هزینه و بررسی وضعیت روستاها از نظر بافت مسکونی، نحوه گسترش و الگوی استفاده ازمصالح و امکانات و تسهیلات مرتبط با سکونت امکان پذیر است.منبع: خبرگزاری بین المللی قرآن
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
420 هزار واحد روستايي از محل تسهيلات مسکن مهر احداث شد
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: تاکنون علاوه بر 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر شهری، از محل تسهیلات مسکن مهر در مناطق روستایی 420 هزار واحد احداث شده است.
09:30 شنبه 10 شهریور 1397
2621 مسکن روستايي شيروان نوسازي شد
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیروان گفت: در دوران پس از انقلاب اسلامی، 2 هزار و 621 واحد مسکن مستحکم روستایی در این شهرستان ساخته شد.
07:39 سه شنبه 23 بهمن 1397
ويژگي هاي مسکن 21 روستاي فاروج ارزيابي مي شود
رئیس بنیاد مسکن فاروج گفت: ویژگی های مسکن روستای این شهرستان در چهارمین دوره طرح آمارگیری از مسکن به مدت یک ماه در 15 روستای بخش مرکزی و 6 روستای بخش خبوشان ارزیابی می شود.
12:08 چهارشنبه 11 مهر 1397
تسهيلات مقاوم سازي روستايي تا 25 ميليون تومان پرداخت مي شود
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: مالکان در روستاهای برخوردار از امتیاز آب و برق با مراجعه به بنیاد مسکن از تسهیلات مناسب تا سقف 25 میلیون تومان برای مقاوم سازی منازل خود استفاده کنند.
08:30 چهارشنبه 01 اسفند 1397
6111 فقره وام مسکن روستايي در شهرستان ري پرداخت شد
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ری گفت: از ابتدای اجرای طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی (1384) تاکنون، 6 هزار و 111 فقره تسهیلات در این شهرستان پرداخت شده است.
11:05 چهارشنبه 24 بهمن 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@www.roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی