جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   33    
عضو بر خط:   0    
امروز:   52505    
دیروز:   47953    
مجموعا:   84532168    

 اخبار  | عمومی  
 شماره مطلب: 1053063927 | 13:04 شنبه 23 تیر 1397                                                                                                                 
۶ هزار ميليارد از منابع اشتغال روستايي تخصيص يافت
معاون وزیر کار با اشاره به تخصیص ۵۰ درصد منابع ۱.۵ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی به بانک‌های عامل، از انقعاد قرارداد ۲ هزار میلیارد تومان طرح اشتغال‌زا با بانک‌ها خبر داد.

عیسی منصوری در گفتگو با خبرنگار ما، درباره آخرین وضعیت اجرای برنامه ملی اشتغال روستایی از محل منابع ۱.۵ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی، گفت: این برنامه ملی در گام نخست مبتنی بر «پرداخت تسهیلات» آغاز شد که مورد تاکید دولت و مجلس بود و در گام دوم نیز «مداخلات توسعه اشتغال در روستاها» در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ۲۵درصد از منابع صندوق توسعه ملی به عنوان اولین مرحله تخصیص منابع این صندوق در بهمن ماه سال گذشته به حساب بانک‌های چهارگانه اجرای طرح واریز شد افزود: طی دو ماه نخست اجرای طرح به دلیل ثبت نام متقاضیان در سامانه کارا و همچنین بررسی طرح‌ها در دستگاه‌های اجرایی بنابراین فعالیت بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات با اندکی تاخیر شروع شد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار افزود: پس از جلسات متعدد با مدیران عامل بانک‌ها و موسسات تلاش کردیم با دستور رئیس جمهور فرایند پرداخت تسهیلات و بررسی طرح‌ها روان سازی و به عبارتی دسترسی روستائیان به تسهیلات اشتغال تسهیل شود.

منصوری تاکید کرد: بنابراین با وجود اجرای برنامه ملی اشتغال روستایی از بهمن سال گذشته، به دلیل طی فرایند ثبت نام، هماهنگی با بانک‎‌ها و دستگاه‌های اجرایی، پرداخت تسهیلات از دهه سوم اردیبهشت امسال سرعت گرفت.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همچنین از تخصیص ۲۵ درصد مرحله دوم منابع صندوق توسعه ملی به بانک‌های عامل خبرداد و افزود: بنابراین از مجموع منابع ۱.۵ میلیارد دلاری (معادل  ۶ هزار میلیارد تومان) صندوق توسعه ملی برای اجرای برنامه اشتغال روستایی، تاکنون ۵۰ درصد منابع یعنی ۳ هزار میلیارد تومان به حساب بانک‌ها واریز شده است که طبق قانون بانک‌های عامل نیز مکلف هستند در هر مرحله از تخصیص منابع صندوق توسعه ملی، معادل آن را از منابع داخلی خود با تلفیق منابع صندوق برای اشتغال روستایی اختصاص دهند.  

امضای قرارداد ۲ هزار میلیارد تومان طرح با بانک‌ها

معاون وزیر کار تاکید کرد: در حال حاضر با احتساب مجموع منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک‌های عامل ۶ هزار میلیارد تومان برای اجرای برنامه اشتغال روستایی تخصیص پیدا کرده است که تاکنون حدود ۲ هزار میلیارد تومان از طرح‌های اشتغال، مصوب و منجر به انعقاد قرارداد بانک‌ها شده است و در نوبت پرداخت قرار دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا طبق دستور رئیس جمهور، کل منابع اشتغال روستایی تا پایان شهریورماه تخصیص پیدا می کند؟ گفت: واقعیت این است که این ظرفیت وجود دارد که تا شهریورماه طرح های مورد تایید و مصوب متقاضیان به بانک‌ها معرفی شوند تا به تدریج پرداخت شوند. البته نکته مهم این است که منابع طرح‌های اشتغال در یک مرحله به متقاضی پرداخت نمی شود بلکه این منابع به تدریج و به تناسب وضعیت پیشرفت طرح پرداخت خواهد شد تا از انحراف منابع جلوگیری شود.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: سرمایه گذاری ها طبیعتا بلافاصله منجر به اشتغال نمی شوند؛ اولا که نمی توان انتظار داشت پرداخت تسهیلات به تنهایی حجم زیادی اشتغال ایجاد کند و مداخلات توسعه ای قطعا باید اتفاق بیفتد. دوما طرح‌های دارای ظرفیت اشتغال با یک تاخیر فاز منجر به اشتغال می‌شوند.

مداخله توسعه‌ اشتغال با اعزام تسهیل گران روستایی

منصوری در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به «مداخلات توسعه‌ای اشتغال» در روستاها در کنار پرداخت تسهیلات گفت: در بحث مداخلات توسعه ای طبیعتا نمی توانیم به همه ۴۴ هزار روستای کشور مداخله کنیم. در این زمینه در قالب یک طرح مطالعاتی بر اساس یک الگو و مدلی از بین ۴۴ هزار روستا، ۴۹۰۰ روستای کانونی را شناسایی کردیم و در فاز نخست هزار روستا را در دستور کار قرار دادیم.

وی با اشاره به اینکه روستاهای کانونی روستاهایی هستند که بیشترین داده و ستانده اقتصادی و اجتماعی را با روستاهای همجوار دارند افزود: بنابراین اگر در روستاهای کانونی مداخلات توسعه‌ای انجام شود روستاهای همجوار نیز توانمند می‌شوند که اطلس این طرح مشخص شده و به استان ها نیز اعلام شده تا اصلاحات لازم را بر اساس داده‌های میدانی خود انجام دهند و سپس به تدریج تسهیل گران را برای آموزش در روستاهای کانونی توزیع می‌کنیممنبع: خبرگزاری مهر
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
دستور رئيس جمهور براي تخصيص مرحله دوم بودجه اشتغال روستايي
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار از دستور رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص مرحله دوم بودجه ۱.۵میلیارد دلاری اشتغال روستایی خبرداد.
01:17 سه شنبه 20 شهریور 1397
6 هزار ميليارد تومان تسهيلات اشتغال روستايي پرداخت شد
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری گفت: از آغاز امسال تاکنون 6 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی روستایی پرداخت شده است.
15:07 پنجشنبه 04 مرداد 1397
متقاضيان اشتغال روستايي چقدر وام گرفتند؟
فعالیت ۱۵۵ تعاونی دانش‌بنیان در ایران، پرداخت ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و معافیت سهم بیمه کارفرمایان به شرط جذب فارغ التحصیلان از مهمترین عناوین اخبار حوزه کار و تعاون در هفته جاری بود.
10:30 جمعه 01 تیر 1397
1150 ميليارد تومان تسهيلات اشتغال فراگير روستايي پرداخت شد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه تاکنون بیش از 1150 میلیارد تومان تسهیلات به طرح های مربوط به اشتغال فراگیر در مناطق روستایی و عشایری پرداخت شده است، پیش بینی کرد که این روند در ماه های آینده با شتاب بیشتری انجام شود.
09:12 چهارشنبه 23 خرداد 1397
وصول ۲۲۰۰ ميليارد تومان تسهيلات معوق کشاورزي با بخشودگي جرايم/ تسهيلات بدون محدوديت براي پرورش ماهي و گلخانه
مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: از اواخر سال گذشته تاکنون از محل بخشودگی جرایم در تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان، توانستیم ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از کشاورزان تسهیلات معوق را وصول کنیم.
10:55 یک شنبه 15 بهمن 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@www.roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی