جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   21    
عضو بر خط:   0    
امروز:   51481    
دیروز:   47953    
مجموعا:   84531144    

 اخبار  | کردستان  
 شماره مطلب: 1053063916 | 11:49 شنبه 23 تیر 1397                                                                                                                 
مشکل آبرساني به روستاي قليان رفع شد
به همت شرکت آبفار بنا به گزارش‌ مردم روستای قلیان، مشکل آبرسانی به این روستا مرتفع و در حال حاضر به صورت سیار آب مردم تامین و برای رفع کامل بی‌آبی در این روستا پروژه برسانی با سرعت قابل قبولی در حال اجرا است.

به گزارش خبرنگار ما، پنجم همین ماه بنا به درخواست مردم روستا پایمان به روستای قلیان باز شد و مشکلات آنها را در قالب گزارشی با عنوان « مردمانی که پشت سد از درد بی‌آبی می‌نالند/ روستای «قلیان» برزخ بین آب و برق» از خبرگزاری ما روی خروجی رفت.

امروز 17  روز از آن روز می‌گذرد و اهالی این روستا طی تماسی با ما ضمن تقدیر از تلاش‌های این رسانه، عنوان کردند بعد از این اقدام رسانه‌ای برخی از مشکلاتشان حل شده و از شرکت آب و فاضلاب روستایی کردستان بابت اقداماتی که در این راستا انجام داده است، قدردانی کردند.

لیلا از اهالی این روستا در این تماس تلفنی عنوان کرد: یک روز بعد از انتشار گزارش و رساندن مشکلات آنها به گوش مسوولان، توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی هر روز به صورت رایگان و بصورت سیار آبرسانی می‌شود و با این کار بخشی از مشکلات این خانواده‌ها حل شده است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه آبرسانی به این روستا نیز فعال شده و در حال حاضر با سرعت خوبی در حال انجام است.

وی همچنین از ورود برخی رسانه‌های دیگر هم به این آبادی خبر داد و گفت: مردم روستا واقعا قدردان هستند، چراکه مشکلی که شورا و دهیار بارها و بارها می‌گفتند قابل حل نیست با انتشار گزارش این رسانه تا حدودی رفع شده است.

وی در خواستی هم از ما داشت و اذعان کرد: امیدواریم این رسانه تا به سرانجام رسیدن موضوع تامین آب شرب مردمان این روستا و رفع مشکل روشنایی آنها همچنان در کنار مردم قلیان بماند و یاریشان دهد.

در تماس تلفنی با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کردستان، ضمن اعلام پیام محبت مردم قلیان به وی، جویای اقدامات انجام شده از سوی این شرکت برای رفع مشکلات این روستا به صورت اساسی شدیم.

صالح مفاخری با بیان اینکه خدمت به مردم مهم‌ترین اولویت ما در این شرکت است و در این راستا از تمام نیرو و توانی که داریم بهره‌ می‌گیریم، اظهار کرد: به بخشی از این روستا که با مشکل جدی بی‌آبی مواجه هستند به صورت سیار و مستمر تا زمانی که مشکل آب آنها حل شود آبرسانی خواهد شد.

وی یادآوری کرد: رشد جمعیت و قدیمی‌بودن طرح هادی و مصرف غیراستاندارد آب از عوامل اصلی کمبود آب در این روستا است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کردستان با بیان اینکه شرکت آب فاضلاب روستایی به دلیل برخی موانع  قانونی به ساکنین این روستا که خارج از محدوده روستا هستند، نمی‌تواند خدمات‌رسانی کند، گفت: کمبود آب با توجه به افزایش جمعیت و جوابگو نبودن تاسیسات شبکه آب و فاضلاب در این روستا طبیعی است.

مفاخری اضافه کرد: برنامه اصلی و بلندمدت شرکت برای روستای قلیان اصلاح شبکه و  احداث تصفیه خانه است که خوشبختانه اعتبار مورد نیاز برای اجرای مجتمع آبرسانی این روستا از محل صندوق اعتبارات در سال‌جاری تامین می‌شود.

وی با یادآوری اینکه 500 انشعاب غیرمجاز در روستای قلیان وجود دارد که این انتظار را از مردم داریم نسبت به شناسایی و جمع‌آوری این انشعابات یاری‌رسان شرکت آبفار کردستان باشند، گفت:  صاحبان این انشعابات غیرمجاز نه تنها بابت آبی که مصرف می‌کنند هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند بلکه با مصرف زیاد از حد متعارف موجب بروز مشکلات و کمبود آب برای مشترکین مجاز هم می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کردستان اضافه کرد: با توجه به اینکه برخی از خانواده‌ها به تازگی در این روستا ساکن شده و تا قبل از آن اطلاعی در مورد مشکلات آب روستا نداشته و حتی به نوعی مورد ظلم واقع شده‌اند شرکت آب و فاضلاب روستایی استان براساس بازه زمانی که ساکن شده‌اند نرخ آب را برایشان محاسبه خواهد کرد.

مفاخری تصریح کرد: در کل 950 میلیون تومان برای اجرای پروژه اصلاح شبکه آب روستای قلیان در نظر گرفته شده که در حال حاضر نیز پیمانکار پروژه مشخص و کار وارد فاز اجرا شده است.

وی با بیان اینکه قرارداد پیمانکار برای اجرا و اتمام کامل این پروژه 2 میلیارد و 500 میلیون تومان است، گفت: شبکه آب این روستا برای 200 خانوار تعریف شده ولی جمعیت کنونی آن بالای یک‌هزار و 300 خانوار است، و برای رفع مشکل آب آن مجتمع آبرسانی با توجه به جمعیت و نیاز روستا ایجاد شود.

روستای قلیان در 8 کیلومتری شهر سنندج قرار گرفته و از روستاهای مهاجرپذیر با جمعیت بالای 4 هزار نفر است، نبود و کمبود آب از مشکلات مهم اهالی این روستا است روستایی که کمتر از چند100 متر با سد و نیروگاه برق فاصله دارند ولی با مشکل نبود آب و برق دست به گریبان هستند.منبع: خبرگزاری فارس
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
50 درصد روستاهاي بخش موچش مشکل تامين آب شرب دارد
بخشدار موچش از توابع شهرستان کامیاران با اشاره به اینکه 78 روستا تابعه این بخش هستند، گفت: 50 درصد این روستاها از نظر تامین آب شرب مشکل دارند.
11:39 چهارشنبه 02 خرداد 1397
19 روستاي کردستان از آب آشاميدني بهداشتي بهره مند مي شود
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کردستان گفت: با بهره برداری از پنج پروژه آبرسانی در پنج شهرستان استان در هفته دولت، 19 روستا از آب آشامیدنی بهره مند می شوند.
11:22 جمعه 02 شهریور 1397
آب آشاميدني 54 روستاي کردستان سيار و با تانکر تامين مي شود
مدیرعامل شرکت آبفار (آب و فاضلاب روستایی) کردستان گفت: آب آشامیدنی 54 روستای استان به صورت سیار و با تانکر تامین می شود که این تعداد سال قبل 58 روستا بود.
12:03 شنبه 05 خرداد 1397
96 مجتمع آبرساني در روستاهاي کردستان احداث شده است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کردستان گفت: 96 مجتمع آبرسانی در روستاهای این استان احداث شده که این مجتمع ها آب شرب 537 روستا را تامین می کنند.
22:32 چهارشنبه 06 دی 1396
20 روستاي ايلام از چرخه آبرساني سيار خارج مي شود
معاون مهندسی توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی ایلام از آبرسانی به 20 روستای دیگر این استان تا پایان سال جاری خبر داد.
13:15 دوشنبه 02 مهر 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@www.roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی