جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   22    
عضو بر خط:   0    
امروز:   51392    
دیروز:   47953    
مجموعا:   84531055    

 اخبار  | عمومی  
 شماره مطلب: 1053063866 | 15:53 پنجشنبه 21 تیر 1397                                                                                                                 
تخصيص ۱.۵ ميليارد دلار از صندوق توسعه ملي براي توسعه روستايي
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: تصمیم گرفته شده، ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای توسعه روستایی و به همین مقدار از طرف بانک‌ها تخصیص داده شود.

به گزارش خبرنگار ما، چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور، آبزیان و صنایع وابسته در مشهد همزمان با نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی برق، الکترونیک و صنایع وابسته با حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی و سایر مسئولین استانی در مشهد برگزار شد.

با انتقال دانش، می‌توان تولید را تا ۵۵ درصد افزایش داد

در ابتدا، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها منجر به‌تبادل تجربیات و دانش و از طرفی ارتباط مستقیم تولیدکنندگان و مخترعان می‌شود.

 احمدعلی کیخا با اشاره به‌اینکه متاسفانه امروز در کشور بین آنچه می‌توانیم در بخش کشاورزی باشیم و آنچه هستیم، فاصله است، افزود: می‌توانیم با انتقال دانش، تولید را تا ۵۵ درصد افزایش دهیم و یکی از معضلات اصلی جامعه که اشتغال است را حل کنیم.

 وی با بیان اینکه با توجه به‌شرایط سختی که امروز بر کشور حاکم است، کشاورزی می‌تواند نجات‌دهنده اقتصاد کشور باشد، اظهار کرد: هنوز فعالیت کشاورزی در روستاها اقتصادی نیست و منجر به‌مهاجرت از روستا به‌شهر می‌شود، چارچوب روابط ما با دولت بر پایه فرمایشات مقام معظم رهبری است و چیزی فراتر یا پایین‌تر از قانون از دولت نمی‌خواهیم، از دولت درخواست داریم به‌جای پرداختن به‌مسائل جزئی در مسائل راهبردی و استراتژیک برنامه‌ریزی کند.

 رئس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در شرایط تلاطم نرخ ارز، کشاورزی بهترین فرصت است؛ گفت: زیرا با رونق دادن به‌کشاورزی، ارزش صادرات بالا می‌رود و تصمیم گرفته شده، ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای توسعه روستایی و به‌همین مقدار از طرف بانک‌ها تخصیص داده شود‌.

 کیخا با اشاره به‌اینکه ذره‌ای از مسائل روستایی و کشاورزی پایین نمی‌آییم، تصریح کرد: وزارت کشاورزی را مجبور می‌کنیم به‌وزارت توسعه کشاورزی تبدیل شود و تنها بر تولید یکسری محصول خاص تمرکز نکند.

وی بر ضرورت تهیه نقشه راه توسعه کشاورزی تاکید کرد و گفت: خراسان رضوی پتانسیل تبدیل به‌قطب کشاورزی کشور را دارد.

برگزاری نمایشگاه‌ها کمک موثری به‌توسعه می‌کنند

در ادامه این مراسم، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها کمک موثری به‌توسعه می‌کنند و مهم‌ترین وظایفی که ما در بخش کشاورزی داریم، تبیین ظرفیت‌ها، چالش‌ها و توانمندی‌ها به‌صورت منطقی و انتقال آن به‌مسئولین است.

 مزروعی با اشاره به‌اینکه با این اقدامات اعتبارات حوزه کشاورزی افزایش می‌یابد؛ گفت: حضور در نمایشگاه و ارائه آخرین دستاوردها روش بسیار مناسب و منطقی برای معرفی ظرفیت‌ها و چالش‌های استان به‌مسئولین قلمداد می‌شود.

 وی ادامه داد: الزاما راه توسعه کشاورزی در خراسان رضوی در محوریت آب قرار دارد و متاسفانه با مشکل کمبود و مصرف بیش از اندازه آب مواجه هستیم.

 رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه کشور ایران و کشورهای پیشرفته در نوع نگرش، علم و عمل است؛ تصریح کرد: کمبود آب در ایران یک معضل نیست، یک واقعیت طبیعی است، مانند زلزله در ژاپن که به‌صورت علمی و منطقی با آن کنار آمده‌اند.

 مزروعی با اعلام اینکه در سال 96 و 97 تمرکز ما بر توسعه صنایع و حمایت از تشکیلات است، افزود: در سال 96، حدود 167 میلیارد تومان جذب اعتبار برای توسعه صنایع و در سال ۹۷ نیز ۲۴۸ میلیارد تومان داشتیم.

 وی یادآور شد: این اقدامات منجر به ایجاد منابع اشتغال پایدار خوبی در خراسان رضوی می شود.

 گفتنی است؛ این نمایشگاه همزمان با نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی برق، الکترونیک، تجهیزات و صنایع وابسته از  20 تا 23 تیرماه از ساعت 16 تا 22 در نمایشگاه بین‌المللی مشهد دایر است.منبع: خبرگزاری فارس
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
دستور رئيس جمهور براي تخصيص مرحله دوم بودجه اشتغال روستايي
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار از دستور رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص مرحله دوم بودجه ۱.۵میلیارد دلاری اشتغال روستایی خبرداد.
01:17 سه شنبه 20 شهریور 1397
1800 ميليارد ريال براي طرح هاي اشتغال روستايي خوزستان مصوب شد
معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی خوزستان گفت: یک هزار و800 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت بانکی برای 59 طرح اشتغال روستایی خوزستان مصوب شد.
09:24 دوشنبه 12 شهریور 1397
عملکرد ۵ ماهه اشتغالزايي روستايي
پس از گذشت ۵ ماه از اجرای برنامه ملی اشتغال روستایی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از اشتغالزایی ۲۰ هزار نفر از محل اجرای این طرح خبر می‌دهد.
17:25 دوشنبه 18 تیر 1397
1150 ميليارد تومان تسهيلات اشتغال فراگير روستايي پرداخت شد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه تاکنون بیش از 1150 میلیارد تومان تسهیلات به طرح های مربوط به اشتغال فراگیر در مناطق روستایی و عشایری پرداخت شده است، پیش بینی کرد که این روند در ماه های آینده با شتاب بیشتری انجام شود.
09:12 چهارشنبه 23 خرداد 1397
خانه ملت از طرح هاي توسعه روستايي حمايت مي کند
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: خانه ملت از طرح های توسعه روستایی به خصوص در حوزه اقتصادی و ایجاد اشتغال حمایت می کند.
11:12 جمعه 31 فروردین 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@www.roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی