جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   0    
عضو بر خط:   0    
امروز:   3881    
دیروز:   70578    
مجموعا:   65869889    

 اخبار  | کرمان  
 شماره مطلب: 1053056794 | 16:03 پنجشنبه 23 شهریور 1396                                                                                                                 
اجراي اقتصاد مقاومتي در روستاها از وظايف اصلي دهياران است
مدیرکل امور روستایی استانداری کرمان با اشاره به اینکه ۴۱ درصد جمعیت استان کرمان ساکن روستا هستند گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی در روستاها از وظایف اصلی دهیاران است.

هادی شهسوارپور امروز در جلسه با اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش چترود، اظهارداشت: دیدگاه و تفکر دهیاری‌ها، بخشداری‌ها و شوراهای اسلامی در روستاها باید از حوزه زیرساختی تغییر و به سمت اشتغال برود.

وی خاطر همه دستگاه‌های خدمات‌رسان در این چند سال زحماتی کشیده‌اند و اکثریت روستاهای ما از زیرساخت‌های لازم از جمله آب، برق، گاز، جاده، مخابرات و حتی اینترنت برخوردار بوده و مشکلات حوزه زیرساختی بسیار کم است.

مدیرکل امور روستایی استانداری کرمان با اشاره به اینکه بالغ بر 5 هزار آبادی و روستای دارای سکنه در استان کرمان وجود دارد افزود: در استان کرمان 700 روستا ی بالای 20 خانوار وجود دارد و در مجموع 41 درصد جمعیت استان کرمان ساکن روستا هستند.

وی با اشاره به جایگاه شوراها در کشور گفت: شورای اسلامی یک نهاد سیاست‌گذار، برنامه‌ریز و تنها مرجع تصمیم‌گیری برای روستا بوده و در قبال این مسئولیت، وظایفی دارد.

شهسوارپور با اشاره به اینکه همه کارها را دولت به تنهایی نمی‌تواند انجام دهد، گفت: شوراها مغز متفکر روستاها بوده و باید در بحث اقتصاد و توانمند‌سازی روستائیان نیز راهکار و برنامه داشته باشند.

وی با بیان اینکه اجرای اقتصاد‌مقاومتی در روستاها از وظایف اصلی دهیاران است تصریح کرد: همه کارشناسان توسعه را از روستا پیشنهاد می‌دهند و تجربه نشان داده که توسعه شهری بدون توسعه روستا باعث مهاجرت شده است.

مدیرکل امور روستایی استانداری کرمان با بیان اینکه حرکت بدون شناخت ظرفیت‌های منطقه‌ای حرکت در تاریکی بوده و شورا باید برای توسعه روستا برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت داشته باشد گفت: در قانون بالغ بر 20 وظیفه برای شوراهای اسلامی تعریف شده است.

وی با اشاره به اینکه سامانه "سیماک" در همه دهیاری‌ها نصب شده است و استعلامات مربوط به اراضی و زمین‌های مسکونی باید از طریق این سامانه انجام شود گفت: بنیاد مسکن نیز موظف است ظرف مدت معین ز طریق همین سامانه جواب استعلامات را داده و از معطلی مردم و مراجعه حضوری خوددار شود.

در این جلسه محسن نوری بخشدار چترود با اشاره به اینکه 21 شورای اسلامی شهر و روستا در این دوره در بخش چترود تشکیل شده است اظهارداشت: در مجموع 75 نفر اعضای شورای شهری و روستایی در بخش چترود فعالیت می‌کنند.

به گزارش تسنیم، شهسوارپور مدیرکل امور روستایی استانداری کرمان در سفر به بخش چترود شهرستان کرمان از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی روستای ده‌زیار، روستای پایلوت اقتصاد مقاومتی استان کرمان از جمله مجتمع درحال احداث نان سنتی ده‌زیار و خانه مهارت این روستا بازدید و همچنین پروژه احداث سالن ورزشی روستا نیز کلنگ‌زنی شد.منبع: خبرگزاری تسنیم
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
گردشگري روستايي حلقه مفقوده اشتغال پايدار در سمنان
توجه به گردشگری روستایی به دلیل وجود اقلیم متفاوت و جاذبه های منحصر به فرد در سمنان به اعتقاد کارشناسان حلقه مفقوده در اجرای طرح های اشتغال محور است که باید برای تحقق این امر مهم در صنعت گردشگری این استان برنامه ریزی اصولی صورت گیرد
13:00 پنجشنبه 18 آبان 1396
دهياران رامسر سند روستاي خود را تدوين کنند
فرماندار شهرستان رامسر گفت: دهیاران با استفاده از نظرات نخبگان سند روستا را تدوین کنند و بدانند تا پایان دوره چهار ساله به کجا باید برسند.
15:55 یک شنبه 07 آبان 1396
گام هاي بلند دولت دوازدهم براي توسعه روستاها
دولت تدبیر و امید که در آغاز راهش خیز بلندی برای هموار کردن مسیر توسعه متوازن روستاها برداشت، در ادامه این راه پر فراز و نشیب و در دولت دوازدهم حرکت خود را شتاب بیشتری بخشید.
09:53 یک شنبه 23 مهر 1396
لزوم استفاده از ظرفيت کانون هاي مساجد براي رفع مشکلات فرهنگي روستاها
مدیر کل امور روستایی استانداری خوزستان، بر استفاده از ظرفیت این کانون ها برای رفع مشکلات فرهنگی روستاها تاکید کرد و اظهار داشت: خانواده زیربنای اقتصاد مقاومتی است و کانون‌های مساجد می‌ توانند این فرهنگ را به خانواده‌ ها منتقل کنند.
15:43 شنبه 22 مهر 1396
توانمند‌سازي روستاها جهت ارتقاي سطح معيشت روستائيان در دستور کار است
فرماندار کرمان با بیان اینکه توانمند‌سازی روستاها جهت ارتقای سطح معیشت روستائیان در دستور کار است گفت: زیرساخت‌های لازم و امور عمرانی در روستاها به همت مسئولان انجام شده است.
16:20 پنجشنبه 06 مهر 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@www.roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی