جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   31    
عضو بر خط:   0    
امروز:   19518    
دیروز:   52771    
مجموعا:   62626626    

 اخبار  | کرمان  
 شماره مطلب: 1053056794 | 16:03 پنجشنبه 23 شهریور 1396                                                                                                                 
اجراي اقتصاد مقاومتي در روستاها از وظايف اصلي دهياران است
مدیرکل امور روستایی استانداری کرمان با اشاره به اینکه ۴۱ درصد جمعیت استان کرمان ساکن روستا هستند گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی در روستاها از وظایف اصلی دهیاران است.

هادی شهسوارپور امروز در جلسه با اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش چترود، اظهارداشت: دیدگاه و تفکر دهیاری‌ها، بخشداری‌ها و شوراهای اسلامی در روستاها باید از حوزه زیرساختی تغییر و به سمت اشتغال برود.

وی خاطر همه دستگاه‌های خدمات‌رسان در این چند سال زحماتی کشیده‌اند و اکثریت روستاهای ما از زیرساخت‌های لازم از جمله آب، برق، گاز، جاده، مخابرات و حتی اینترنت برخوردار بوده و مشکلات حوزه زیرساختی بسیار کم است.

مدیرکل امور روستایی استانداری کرمان با اشاره به اینکه بالغ بر 5 هزار آبادی و روستای دارای سکنه در استان کرمان وجود دارد افزود: در استان کرمان 700 روستا ی بالای 20 خانوار وجود دارد و در مجموع 41 درصد جمعیت استان کرمان ساکن روستا هستند.

وی با اشاره به جایگاه شوراها در کشور گفت: شورای اسلامی یک نهاد سیاست‌گذار، برنامه‌ریز و تنها مرجع تصمیم‌گیری برای روستا بوده و در قبال این مسئولیت، وظایفی دارد.

شهسوارپور با اشاره به اینکه همه کارها را دولت به تنهایی نمی‌تواند انجام دهد، گفت: شوراها مغز متفکر روستاها بوده و باید در بحث اقتصاد و توانمند‌سازی روستائیان نیز راهکار و برنامه داشته باشند.

وی با بیان اینکه اجرای اقتصاد‌مقاومتی در روستاها از وظایف اصلی دهیاران است تصریح کرد: همه کارشناسان توسعه را از روستا پیشنهاد می‌دهند و تجربه نشان داده که توسعه شهری بدون توسعه روستا باعث مهاجرت شده است.

مدیرکل امور روستایی استانداری کرمان با بیان اینکه حرکت بدون شناخت ظرفیت‌های منطقه‌ای حرکت در تاریکی بوده و شورا باید برای توسعه روستا برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت داشته باشد گفت: در قانون بالغ بر 20 وظیفه برای شوراهای اسلامی تعریف شده است.

وی با اشاره به اینکه سامانه "سیماک" در همه دهیاری‌ها نصب شده است و استعلامات مربوط به اراضی و زمین‌های مسکونی باید از طریق این سامانه انجام شود گفت: بنیاد مسکن نیز موظف است ظرف مدت معین ز طریق همین سامانه جواب استعلامات را داده و از معطلی مردم و مراجعه حضوری خوددار شود.

در این جلسه محسن نوری بخشدار چترود با اشاره به اینکه 21 شورای اسلامی شهر و روستا در این دوره در بخش چترود تشکیل شده است اظهارداشت: در مجموع 75 نفر اعضای شورای شهری و روستایی در بخش چترود فعالیت می‌کنند.

به گزارش تسنیم، شهسوارپور مدیرکل امور روستایی استانداری کرمان در سفر به بخش چترود شهرستان کرمان از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی روستای ده‌زیار، روستای پایلوت اقتصاد مقاومتی استان کرمان از جمله مجتمع درحال احداث نان سنتی ده‌زیار و خانه مهارت این روستا بازدید و همچنین پروژه احداث سالن ورزشی روستا نیز کلنگ‌زنی شد.منبع: خبرگزاری تسنیم
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
بانک اطلاعاتي تخصصي روستاهاي استان کرمان تهيه شد
مدیر‌کل امور روستایی استانداری کرمان گفت: بانک اطلاعاتی تخصصی روستاهای استان کرمان در ۶۳ موضوع تهیه شده و در دهیاری‌ها موجود است.
13:56 چهارشنبه 22 شهریور 1396
توسعه روستايي در کهگيلويه و بويراحمد؛ هزينه کردن بيش از پنج هزار ميليارد ريال اعتبار
رویکرد توسعه متوازن و دسترسی به امکانات عادلانه و فراهم کردن بستر تولید ثروت باعث شتاب بخشی به توسعه روستاهای کهگیلویه و بویراحمد شده است.
21:20 سه شنبه 21 شهریور 1396
حل مشکل ارتباطي تمام روستاها
معاون وزیر ارتباطات گفت: براساس قولی که وزیر ارتباطات داده‌اند بعد از 18 ماه در هیچ نقطه روستایی مشکل ارتباطی نخواهیم داشت.
21:20 یک شنبه 05 شهریور 1396
تاجگردون: تخصيص 100 هزار ميليارد ريال به اشتغال روستاها سبب مهاجرت معکوس مي شود
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تخصیص 100 هزار میلیارد ریال برای رونق اشتغال در روستاها گامی اثربخش برای تحقق مهاجرت معکوس جمعیت شهری به روستاهاست.
16:08 پنجشنبه 02 شهریور 1396
يک مسوول: يک ميليون مترمربع از راههاي روستايي يزد آسفالت شد
معاون مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد گفت: با توزیع بیش از پنج هزارتن قیر رایگان در روستاهای استان یزد بیش از یک میلیون مترمربع از معابر ، کوچه هاو راههای روستایی این استان طی دوسال گذشته آسفالت شده است.
23:24 دوشنبه 23 مرداد 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@www.roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی