جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   25    
عضو بر خط:   0    
امروز:   23940    
دیروز:   45824    
مجموعا:   78050094    

 اخبار  | کرمان  
 شماره مطلب: 1053056794 | 16:03 پنجشنبه 23 شهریور 1396                                                                                                                 
اجراي اقتصاد مقاومتي در روستاها از وظايف اصلي دهياران است
مدیرکل امور روستایی استانداری کرمان با اشاره به اینکه ۴۱ درصد جمعیت استان کرمان ساکن روستا هستند گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی در روستاها از وظایف اصلی دهیاران است.

هادی شهسوارپور امروز در جلسه با اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش چترود، اظهارداشت: دیدگاه و تفکر دهیاری‌ها، بخشداری‌ها و شوراهای اسلامی در روستاها باید از حوزه زیرساختی تغییر و به سمت اشتغال برود.

وی خاطر همه دستگاه‌های خدمات‌رسان در این چند سال زحماتی کشیده‌اند و اکثریت روستاهای ما از زیرساخت‌های لازم از جمله آب، برق، گاز، جاده، مخابرات و حتی اینترنت برخوردار بوده و مشکلات حوزه زیرساختی بسیار کم است.

مدیرکل امور روستایی استانداری کرمان با اشاره به اینکه بالغ بر 5 هزار آبادی و روستای دارای سکنه در استان کرمان وجود دارد افزود: در استان کرمان 700 روستا ی بالای 20 خانوار وجود دارد و در مجموع 41 درصد جمعیت استان کرمان ساکن روستا هستند.

وی با اشاره به جایگاه شوراها در کشور گفت: شورای اسلامی یک نهاد سیاست‌گذار، برنامه‌ریز و تنها مرجع تصمیم‌گیری برای روستا بوده و در قبال این مسئولیت، وظایفی دارد.

شهسوارپور با اشاره به اینکه همه کارها را دولت به تنهایی نمی‌تواند انجام دهد، گفت: شوراها مغز متفکر روستاها بوده و باید در بحث اقتصاد و توانمند‌سازی روستائیان نیز راهکار و برنامه داشته باشند.

وی با بیان اینکه اجرای اقتصاد‌مقاومتی در روستاها از وظایف اصلی دهیاران است تصریح کرد: همه کارشناسان توسعه را از روستا پیشنهاد می‌دهند و تجربه نشان داده که توسعه شهری بدون توسعه روستا باعث مهاجرت شده است.

مدیرکل امور روستایی استانداری کرمان با بیان اینکه حرکت بدون شناخت ظرفیت‌های منطقه‌ای حرکت در تاریکی بوده و شورا باید برای توسعه روستا برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت داشته باشد گفت: در قانون بالغ بر 20 وظیفه برای شوراهای اسلامی تعریف شده است.

وی با اشاره به اینکه سامانه "سیماک" در همه دهیاری‌ها نصب شده است و استعلامات مربوط به اراضی و زمین‌های مسکونی باید از طریق این سامانه انجام شود گفت: بنیاد مسکن نیز موظف است ظرف مدت معین ز طریق همین سامانه جواب استعلامات را داده و از معطلی مردم و مراجعه حضوری خوددار شود.

در این جلسه محسن نوری بخشدار چترود با اشاره به اینکه 21 شورای اسلامی شهر و روستا در این دوره در بخش چترود تشکیل شده است اظهارداشت: در مجموع 75 نفر اعضای شورای شهری و روستایی در بخش چترود فعالیت می‌کنند.

به گزارش تسنیم، شهسوارپور مدیرکل امور روستایی استانداری کرمان در سفر به بخش چترود شهرستان کرمان از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی روستای ده‌زیار، روستای پایلوت اقتصاد مقاومتی استان کرمان از جمله مجتمع درحال احداث نان سنتی ده‌زیار و خانه مهارت این روستا بازدید و همچنین پروژه احداث سالن ورزشی روستا نیز کلنگ‌زنی شد.منبع: خبرگزاری تسنیم
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
1400ميليارد ريال براي عمران روستاهاي بوشهر هزينه شد
معاون دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر گفت: در سال گذشته برای عمران و بهسازی روستاهای این استان یکهزار و 400 میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.
17:26 دوشنبه 31 اردیبهشت 1397
سروآباد؛ پايلوت توسعه اقتصاد روستايي
دولت در زمینه تشویق روستاییان برای ماندگاری در روستا‌ها و افزایش تولید و جلوگیری از مهاجرت آنها، طرح توسعه اقتصاد روستایی را در سروآباد اجرا می‌کند.
12:16 چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397
236 پروژه عمراني در روستاهاي دماوند به بهره برداري رسيد
بخشدار مرکزی دماوند از بهره برداری 236 پروژه عمرانی در روستاهای این بخش طی یکسال گذشته خبر داد و گفت: این پروژه ها بخش عمده ای از زیر ساخت های روستایی همچون راه، آب، برق و ارتقای انشعابات برقی را شامل می شود.
15:08 دوشنبه 17 اردیبهشت 1397
طرح توسعه اقتصادي در روستاهاي خراسان رضوي اجرا مي شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی خراسان رضوی گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه هزار و 700 روستای این استان زیر پوشش اجرای طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی قرار می گیرند.
12:22 شنبه 01 اردیبهشت 1397
خانه ملت از طرح هاي توسعه روستايي حمايت مي کند
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: خانه ملت از طرح های توسعه روستایی به خصوص در حوزه اقتصادی و ایجاد اشتغال حمایت می کند.
11:12 جمعه 31 فروردین 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@www.roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی